WORKSHOP "LAPARASKOPSKE OPERACIJE VENTRALNIH KILA eTEP METODOM"

ORGANIZATORI:
UDRUŽENJE HIRURGA REPUBLIKE SRPSKE I
ODJELJENJE ZA HIRURŠKE GRANE JAVNE ZDRAVSTVENE USTANOVE BOLNICA „SVETI VRAČEVI“ BIJELJINA

31. 03. 2023. godine
JZU bolnica „Sveti Vračevi“ Bijeljina

Poštovane kolege hirurzi!
U petak 31. marta 2023. godine u Javnoj zdravstvenoj ustanovi bolnica „Sveti Vračevi“ u Bijeljini održaće se Workshop „Laparoskopske operacije ventralnih kila eTEP metodom“ čiji su organizatori Udruženje hirurga Republike Srpske i Odjeljenje za hirurške grane Javne zdravstvene ustanove bolnica „Sveti Vračevi“ Bijeljina. Biće nam veliko zadovoljstvo i čast da u našoj ustanovi pratimo pokaznu operaciji koju će obaviti Dr Bojan Radovanović, specijalista opšte hirurgije iz Beograda. Dr Bojan Radovanović je eminentni stručnjak iz oblasti laparoskopske hirurgije koji je 1995. godine, nakon usavršavanja u Hong Kongu, obavio prvu laparoskopsku operaciju preponske kile u Srbiji, a nakon toga, uvodi u redovni program laparoskopske operacije incizionalnih, želudačnih kila kao i druge operacije iz domena abdominalne hirurgije. Dr Radovanović trenutno radi na uvođenju eTEP endoskopske procedure u redovnu upotrebu kod operacija incizionalnih kila. Operacije uživo će biti moguće pratiti na You Tube kanalu http://www.youtube.com/@jzusvetivracevibijeljina1007 u sali za sastanke na 3. spratu JZU bolnica „Sveti Vračevi“ Bijeljina.
Program Workshopa će biti akreditovan od strane Savjeta za zdravlje Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske. Pozivamo Vas da prisustvujete ovom značajnom sastanku i želimo Vam srdačnu dobrodošlicu u Bijeljinu i našu bolnicu.

Prof. Dr Siniša Maksimović
Predsjednik Udruženja hirurga Republike Srpske

PROGRAM WORKSHOPA

Četvrtak, 30. 03. 2023. god.

18:00 – 20:00 Sjednica Upravnog odbora Udruženja hirurga Republike Srpske, Hotel „Ras“- Etno selo „Stanišići“Bijeljina

20:00 Večera, Etno selo „Stanišići“ Bijeljina
Petak, 31.03. 2023. god.

10:00 – 11:00 REGISTRACIJA UČESNIKA

11:00 IZJAVE ZA MEDIJE

11:30 UVODNA RIJEČ
Prof. Dr Siniša Maksimović, predsjednik Udruženja hirurga Republike Srpske
POZDRAVNA RIJEČ
Prof. Dr Zlatko Maksimović, direktor Javne zdravstvene ustanove bolnica „Sveti Vračevi“ Bijeljina
RADNO PREDSJEDNIŠTVO:
Prim. Dr Bojan Radovanović, Prof. dr Zlatko Maksimović, Prof. dr Siniša Maksimović, Doc. Dr Zoran Aleksić, Prim. Dr Zdravko Matković

11:45 – 13:30 POKAZNA OPERACIJA Prim. Dr Bojan Radovanović, Laparoskopska operacija ventralne kile eTEP metodom

II OPERACIJA
14:00 – 15:30 Laparoskopska operacija ventralne kile eTEP metodom – Dr Milan Todorović i hirurzi Javne zdravstvene ustanove bolnica „Sveti Vračevi“ Bijeljina Operacije uživo će biti moguće pratiti na YouTube kanalu http://www.youtube.com/@jzusvetivracevibijeljina1007 u sali za sastanke na 3. spratu Javne zdravstvene ustanove bolnica „Sveti Vračevi“ Bijeljina.

15:30 – 16:00 KAFE PAUZA

16:00 – 16:45 PREDAVANJE

Prim. Dr Bojan Radovanović „eTEP endoskopske procedure u redovnoj upotrebu kod
operacija incizionalnih kila“.

16:45 – 17:15 DISKUSIJA

18:00 VEČERA
Etno selo Stanišići, Bijeljina, sala „St. Peterburg“

Za sve članove Udruženja hirurga Republike Srpske obezbijeđeno je noćenje 31. 03. 2023. godine.

Program možete preuzeti OVDJE!

Prethodne novosti